Integriteta je kvaliteta biti pošten in imeti močne moralne principe. Kot takšna daje ljudem verodostojnost s tistimi, ki jih obkrožajo. Imeti integriteto pomeni slediti svoji moralni zavesti in biti zvest sebi z drugimi ali le sam s seboj.
Imeti integriteto pomeni, da je oseba samozavedujoča se, odgovorna, resnična in da so njena dejanja notranje dosledna.
Ko oseba z integriteto pravi, da je njena beseda njena zaveza, veste, da se lahko zanesete nanjo. Njene vrednote so skladne z njenimi dejanji, na vseh področjih svojega življenja deluje dosledno. Ljudje z integriteto so tudi pripravljeni soočiti se s tistimi, ki ravnajo neetično in se uprejo neetičnemu vedenju, čeprav je to nepriljubljeno.
Tukaj so tri dejanja integritete, ki lahko pomagajo pri prostovoljstvu:
1. Prevzemite odgovornost za svoje napake
Če gre kaj narobe, takoj poiščite pomoč. Ne bojte se spregovoriti in govoriti o tem, kaj je šlo narobe. S pomočjo vodje ali kolega boste verjetno lahko predelali težavo, odpravili napako in se izognili prihodnjim nesrečam ali oviram.
2. Spoštujte druge
Ko sodelujete z ekipo, je spoštovanje ključnega pomena. Utrjujte močne komunikacijske vezi in zagotovite zmožnost za zdravo reševanje sporov, da se bo vsakdo počutil varno in informirano.
3. Trdo delo
Če se v celoti zavežete delu, ki ga opravljate in težite k doseganju najboljših rezultatov je to že del del vaše integritete. Osredotočanje na svoje delo in zagotavljanje skrbnosti bo pomagalo odpraviti napake in težave, prav tako pa pokazalo skupnosti, ki ji služite in vaši ekipi, da vam je resnično mar.
Integriteta je temelj/znanje, na katerem sodelavci gradijo odnose in zaupanje, kar je ena temeljnih vrednot, ki jih delodajalci iščejo pri zaposlenih, ki jih zaposlujejo.
Integriteta na ravni podjetij/organizacij je še posebej pomembna v času krize, ko lahko strah in negotovost prežemata delovno silo in skupnost. Besede voditeljev in njihova dejanja lahko močno vplivajo na zaupanje in ugled, ki bo imel učinek še dolgo po prestani krizi.