Veščine vodenja: Continuous Learning

Nadaljnje  učenje

Večina ljudi povezuje učenje s formalnim izobraževanjem v šoli, srednji šoli, na univerzi. Na splošno je res, da je formalna izobrazba in posledična kvalifikacija, pomembna. Toda znanje in spretnosti  je mogoče pridobiti in razvijati kjerkoli – učenje je neizogibno in se dogaja ves čas. Vendar pa vseživljenjsko učenje ali nadaljnje učenje pomeni ustvarjanje in ohranjanje pozitivnega odnosa do učenja za osebni in poklicni razvoj.

Nenehno učenje lahko izboljša naše razumevanje sveta okoli nas, nam ponudi več in boljše priložnosti ter izboljša kakovost življenja. Na primer, učenje v katerem koli kontekstu:

  • krepi naše zaupanje in samospoštovanje,
  • prinaša manj tveganj in višjo ,stopnjo prilagodljivosti spremembam, ko se zgodijo
  • nam pomaga doseči bolj zadovoljujoče osebno življenje,
  • predstavlja izziv za naše ideje in prepričanja,
  • lahko je zabavno.

Obstaja več stvari, ki so ključnega pomena pri podpiranju vašega osebnega razvoja. Med njimi je organiziranje  časa pri premagovanju ovir za učenje novih veščin. Velik pomen nadaljnjega učenja je v tem, da stopite iz cone udobja in se učite npr. od konkurence na področju na katerem delate.

Prostovoljsko delo je prav tako lahko odlična priložnost za učenje in razvoj novih znanj in spretnosti in vas vključuje kot aktivnega člana lokalne skupnosti ali družbe.

Nenehno učenje ohranja um ploden, uvaja nove ideje in širi vašo sposobnost, da stvari naredite in prispevate več.

Večina velikih voditeljev je seveda radovedna o svetu okoli njih in o tem, kako stvari delujejo, zato je nagnjenost k nenehnemu učenju zanje nekoliko naravna. Imajo motivacijo.

Za podjetja se stalno učenje nanaša na načrtovani in stalen razvoj in izboljšanje delovnih spretnosti in znanja, da bi bilo čim bolj učinkovito in da bi se prilagodilo spremembam. Stalno učenje zahteva predanost temu, da ostanete na tekočem z raziskavami, informacijami in tehnologijo na vašem področju ter opredelite in si prizadevate za področja razvoja in usposabljanja, ki bodo izboljšala delovno uspešnost.

Nenehno učenje nam lahko prinese nov nabor prenosljivih spretnosti, ki jih iščejo delodajalci.

Pomen v času krize (npr. pandemija)

Stalno učenje je v središču kriznega prostovoljnega dela. Posamezniki se običajno ne navadijo na krizne okoliščine, zato sta njihova sposobnost in pripravljenost, da se naučijo novih stvari, surova za spopadanje s stresnimi in kritičnimi situacijami.